چیستی و مقدمه ای بر HTML

HTML چیست؟

HTML یک زبان نشانه گذاری استاندارد برای ایجاد صفحات وب است. اسکلت و پایه تمامی سایت ها موجود در سراسر وب با استفاده از html ساخته شده است. یادگیری html بسیار ساده است و اولین پیش نیاز برای وارد شدن به حوزه کدنویسی وب می باشد.

تHTML مخفف Hyper Text Markup Language است که معادل  فارسی آن «زبان نشانه‌ گذاری ابر متنی» می باشد. . پس html یک زبان برنامه نویسی نیست و یک زبان نشانه گذاری برای ساخت صفحات وب می باشد.

زبان HTML هیچ ظاهری ندارد و به کمک مکمل خود یعنی CSS ظاهر و شکل و شمایل سایت را می سازد.

آیا یادگیری html برای پیاده سازی یک وب سایت کافی است؟

خیر برای پیاده سازی یک وب سایت کامل شما بهد از html باید به سراغ css و Javascript بروید. در واقع html جهت ساخت اسکلت کلی سایت و css ظاهر و رنگ لعاب سایت Javascript جهت هوشند سازی وب سایت استفاده می شود. البته قابل ذکر هست اگر بخواهید کد نویسی سمت سرور وب انجام دهید باید بعد اینها یک زبان سمت سرور مانند php نیز بلد باشید.

ساخت یک یک سند HTML ساده

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>


</head>
<body>


</body>
</html>

کد نویسی html در چهارچوب بالا انجام خواهد شد کد های بالا در تمامی اسناد HTML وجود دارند و چهارچوب اصلی را تشکیل می دهند که تگ ها اضافه بین این ها اضافه می شود. حالا با دقت به کد بالا نگاه کنید تا اجزای این کد را توضیح بدهم:

 <!DOCTYPE html> به مروگر مشخص می کند که این سند یک سند HTML5 است.

عنصر <html>عنصر اصلی یک صفحه HTML است. و در ابتدای صفحه باز و در انتها بسته می شود.

این <head>عنصر حاوی اطلاعات متا در مورد صفحه HTML است.

این <body>عنصر بدنه سند را تعریف می کند و کد های تمامی محتویات قابل مشاهده در این بخش است، مانند سرفصل ها، پاراگراف ها، تصاویر، لینک ها، جداول، لیست ها و غیره.

دیدگاه‌ها (1)

Mark 15 شهریور 1401 - 0:16 ق.ظ

Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.